"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hakkımda

SELİM ŞENTÜRK
Brand & Business Development
info@selimsenturk.com
+905309770040
LinkedIn   Instagram
 

AKADEMİK KARİYERİ

2005 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden onur dereceleri alarak birincilikle mezun olmuştur. Sonrasında global ölçekte kendini geliştirmek ve yeni deneyimler kazanmak adına Amerika’ya yerleşmiştir. Amerika’da Uluslararası Drexel Üniversitesi’nde başladığı serüvenini 2 yıl boyunca çeşitli akademilerde aldığı eğitimlerle sürdürmüş ve İstanbul’a dönüş yapmıştır. Özellikle New York şehrinde tanıştığı marka dünyası o dönemde ilgisini çekmiş ve bu etkiyle Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Pazarlama Yönetimi alanında tamamlamıştır.

PROFESYONEL KARİYERİ

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ve Ata Yatırım Holding’te stajyer olarak başladığı iş hayatına pırlanta sektörüyle devam etmiş daha sonra aldığı teklif ile Doğan Holding bünyesinde kurulan D-SMART dijital platformunun kurucu yönetici ekibinde Marka Yöneticisi pozisyonuyla marka dünyasına adım atmıştır. Sıfırdan başladığı D-SMART ve Smile ADSL markasını çok kısa sürede Türkiye’de bilinen bir marka haline getirip, milyonlarca eve taşıyan yönetici ekipte yer alarak 5 sene boyunca önemli başarılara imza atmıştır. 2011 yılında önemli bir transfer hamlesiyle sektör değiştirerek Türkiye’nin en çok bilinen ve en eski markalarından biri olan Atlas Halı’nın yeniden doğuşuna Marka Müdürü olarak imzasını atmıştır. Kişisel girişim olarak gördüğü, Türkiye’nin ilk sağlıklı gıda platformu olan Aradolu.com ile girişim ekonomisine dahil olmuş, isim babası ve kurucu ortağı olarak markayı oluşturmuş, süreç içerisinde buradaki hisselerini devrederek profesyonel kariyerine devam etmiştir. 2018 yılında aldığı teklifle, dünyaca ünlü Fransız Moda Tasarımcısı Pierre Cardin imzasını evlere taşıyan konsept markasının da dahil olduğu grup yönetimine “Head of Marketing” olarak atanmıştır. Bu süre zarfında markalarını ciddi bir marka bilinirliğine ulaştırmış, milyonlarca eve taşımış, 28 ülkede satılır hale getirmiş, 79 ilde bayileşmesini tamamlamış ve dünyaca ünlü fuarlarda yer almasını sağlamıştır. DesignTurkey, TTGV gibi birçok prestijli ödüllerle markaya değer katarak, teknolojiyi moda ve tasarımla birleştirip marka değerini merkeze alan bir liderlik göstermiştir.

Halen bu görevini başarıyla sürdüren Selim Şentürk, 45 ülkede ve yüzlerce şehirde katıldığı fuarlar, seminerler ve yaşadığı global marka deneyimlerini bugün çeşitli programlarda ve eğitimlerde mentor ve eğitmen olarak yer alıp üniversite öğrencileriyle, girişimcilerle ve KOBİ’lerle paylaşmaya devam etmektedir. Ayrıca kişisel blogu www.selimsenturk.com üzerinden blog yazılarıyla ve Youtube kanalı aracılığıyla lokal ve global ölçekte “Marka ve İş Geliştirme” dikeyinde paylaşımlarını sürdürmektedir.

 

EĞİTİM VERDİĞİ MARKA VE KURUMLAR

  • Facebook Türkiye (Mentor)
  • Hackquarters (Mentor)
  • TOBB (Eğitmen)
  • Habitat Derneği (Mentor)
  • Hepsiburada (Mentor)
  • I4D (Lider Mentor)
  • Nişantaşı Üniversitesi (Konuk Eğitmen)
  • Bahçeşehir Üniversitesi (Konuk Eğitmen)